U11 tournament results and planning day 2 2014


U11 / 2nd Round Qualifier  
Terrain A

  Terrain B


  Terrain C


  Terrain D


heure poule Equipes score poule Equipes  score poule Equipes  Score poule Equipes  Score
09h00 

A1 JS ST PIERRE
 0 B1 B.DORTMUND
 5  C1 AS CANNES
 3 D1 O.LYONNAIS
 1
A3 G.BORDEAUX  0 B3 CS PLIMOB
 1  C3 FA RADE
 0 D3 CONCARNEAU
 0
09h20 E1  STRASBOURG
 0 F1 RC LENS
 7 G1 EA GUINGAMP
 2 H1 SDE RENNAIS
 6
E3 FC LORIENT
 0 F3 AS BRESTOISE
 1 G3 FOOT SUD 74
 1 H3 RC LOPERHET
 0
10h20 A2 FC NANTES 2
 0 B2 ARSENAL
 5  C2 VANNES OC
 1  D2 CASABLANCA  0
A3 G.BORDEAUX
 1 B3 CS PLIMOB  0  C3 FA RADE  0  D3 CONCARNEAU  0
10H40 E2 SDE BRESTOIS
 1 F2 FC NANTES 1
 4  G2 AS PLOMELIN
 3  H2 TCHERNOMORESTS
 3
E3 FC LORIENT  0 F3 AS BRESTOISE  0  G3 FOOT SUD 74  0  H3 RC LOPERHET  0
11h40  A1 JS ST PIERRE
 0 B1 B.DORTMUND
 2 C1 AS CANNES
 1 D1 O.LYONNAIS
 2
A2 FC NANTES 2  0 B2 ARSENAL  0 C2 VANNES OC  1 D2 CASABLANCA
 0
12h00 E1 STRASBOURG  3 F1 RC LENS  1 G1 EA GUINGAMP  3 H1 SDE RENNAIS  2
E2 SDE BRESTOIS  1 F2 FC NANTES 1  0 G2 AS PLOMELIN  0 H2 TCHERNOMORESTS  0

Ranking 2nd round qualifier
POULE A POULE B POULE C POULE D
rang Equipes points rang Equipes points rang Equipes points rang Equipes points
1  Girondins de Bordeaux   4 1  B.Dortmund  6 1  AS Cannes   4 1  O.Lyonnais  6
2  JS ST Pierroise  2 2  Arsenal  3 2
 Vanne OC  4 2 US.Concarneau  1
3  FC Nantes 2  1 3  CS Plimob  0 3  FA Rade  0 3  Casablanca  1

 

POULE E POULE F POULE G POULEE H
rang Equipes points rang Equipes points rang Equipes points rang Equipes points
1  RC.Strasbourg   4 1  RC.Lens   6 1  EA.Guingamp   6 1  Stade Rennais  6
2  Stade Brestois 29  3 2  FC.Nantes  3 2  AS.Plomelin  3 2  Tchernomorets  3
3  FC.Lorient  1 3  AS.Brestoise  0 3  Foot Sud 74  0 3  RC.Loperhet  0

 

1/8 FINAL
TERRAIN A TERRAIN B TERRAIN C TERRAIN D
13h20  I
G.Bordeaux   1 II



B.Dortmund   3 III 
AS.Cannes  0  IV


O.Lyonnais  3
AS.Plomelin  0 Tchernomorets  0 FC.Nantes  0 Stade Brestois 29  0
13h40  V RC.Strasbourg  5 VI RC.Lens   0 VII EA.Guingamp  0 VIII

Stade Rennais  0
US.Concarneau  0 Vanne OC  1 JS ST Pierroise  1 Arsenal  1

 

1/4 FINAL
14h50 A G.Bordeaux  1 B

FC.Nantes  0 c RC.Strasbourg  3 D

JS ST Pierroise  0
B.Dortmund  2 O.Lyonnais  1 Vanne OC  0 Arsenal  4

1/2 FINAL
15h50 I

B.Dortmund


 0  II


RC.Strasbourg
 0
O.Lyonnais
 3 Arsenal
 1

FINAL
17h30 O.LYONNAIS   2
ARSENAL   0