U11 tournament results and planning day 1 2014

U11 / First round qualifier

Terrain A

Terrain C

Terrain F


Terrain G

heure Gr. Equipes score Gr. Equipes score Gr. Equipes Score Gr. Equipes Score
11h40 A1 ARSENAL 1
A2 PLIMOB SIGHET 3
B1 B.DORTMUND 2 B2 SCHARBEEK 6
A3 ST PIERROISE 2 A4 GDR GUIPAVAS 0 B3 VANNES OC 0 B4 PL BERGOT 0
12h00 C1 Gir. BORDEAUX 0 C2 CASANBLANCA 4 D1 O.LYONNAIS 1 D2 YOUNG TALENTS 0
C3 AS CANNES 1 C4 US ROCHOISE 0 D3 Stade BRESTOIS 0 D4 ESE PLOUEDERN 6
12h20 E1 FC NANTES 1 0 E2 ZATOVO 1 F1 RC LENS 11 F2 CS MIOVENI 0
E3 RC STRASBOURG 1 E4 AS SIZUN/LE TRE 0 F3 AS DIRINON 3 0 F4 RC LOPERHET 4
12H40 G1 EA GUINGAMP 4 G2 TCHERNOMORETS 1 H1 STADE RENNAIS 1 H2 US CONCARNEAU 7
G3 FA RADE 0 G4 PLOUNEVENTER 0 H3 AS DIRINON 1 0 H4 S. LANDERNEEN 0
13h00 I1 FC LORIENT 1 I2 FC NANTES 2 3 A1 ARSENAL 6 A2 PLIMOB SIGHET 0
I3 FOOT SUD 74 0 I4 US PENCRAN 0 A5 ESY PLOUDANIEL 0 A3 ST PIERROISE 0
13h20 B1 B.DORTMUND 11 B2 SCHARBEEK 0 C1 Gir. BORDEAUX 4 C2 CASANBLANCA 0
B5 JS ST THONAN 0 B3 VANNES OC 2 C5 BODILIS/PLOU. 0 C3 AS CANNES 0
13h40 D1 O.LYONNAIS 2 D2 YOUNG TALENTS 0 E1 FC NANTES 1 3 E2 ZATOVO 2
D5 AS BRESTOISE 0 D3 Stade BRESTOIS 12 E5 CS BEGARD 0 E3 RC STRASBOURG 3
14h00 F1 RC LENS 1 F2 CS MIOVENI 3 G1 EA GUINGAMP 2 G2 TCHERNOMORETS 0
F5 AS PLOMELIN 1 F3 AS DIRINON 3 0 G5 GJ DE L’HORN 0 G3 FA RADE 1
14h20 H1 STADE RENNAIS 3 H2 CONCARNEAU 2 I1 FC LORIENT 8 I2 FC NANTES 2 2
H5 SP MILIZAC 0 H3 AS DIRINON 1 0 I5 AS DIRINON 2 0 I3 FOOT SUD 74 0
14h40 A1 ARSENAL 1 A4 GDR GUIPAVAS 2 B1 B.DORTMUND 5 B4 PL BERGOT 1
A2 PLIMOB SIGHET 0 A5 E. PLOUDANIEL 1 B2 SCHARBEEK 0 B5 JS ST THONAN 0
15h00 C1 Gir. BORDEAUX 1 C4 US ROCHOISE 1 D1 O.LYONNAIS 11 D4 ESE PLOUEDERN 2
C2 CASANBLANCA 1 C5 BODILIS/PLOU. 1 D2 YOUNG TALENTS 0 D5 AS BRESTOISE 3
15h20 E1 FC NANTES 1 2 E4 AS SIZUN/LE TRE 2 F1 RC LENS 4 F4 RC LOPERHET 0
E2 ZATOVO 0 E5 CS BEGARD 1 F2 CS MIOVENI 0 F5 AS PLOMELIN 3
15h40 G1 EA GUINGAMP 0 G4 PLOUNEVENTER 0 H1 STADE RENNAIS 2 H4 S. LANDERNEEN 1
G2 TCHERNOMORETS 0 G5 GJ DE L’HORN 1 H2 CONCARNEAU 1 H5 SP MILIZAC 3
16h00 I1 FC LORIENT 1 I4 US PENCRAN 0 A2 PLIMOB SIGHET 1 A3 ST PIERROISE 2
I2 FC NANTES 2 1 I5 AS DIRINON 2 0 A5 ESY PLOUDANIEL 0 A4 GDR GUIPAVAS 0
16h20 B2 SCHARBEEK 1 B3 VANNES OC 7 C2 CASANBLANCA 6 C3 AS CANNES 2
B5 JS ST THONAN 2 B4 PL BERGOT 0 C5 BODILIS/PLOU. 0 C4 US ROCHOISE 0
16h40 D2 YOUNG TALENTS 0 D3 Stade BRESTOIS 6 E2 ZATOVO 0 E3 RC STRASBOURG 2
D5 AS BRESTOISE 9 D4 ESE PLOUEDERN 1 E5 CS BEGARD 1 E4 AS SIZUN/LE TRE. 0
17h00 F2 CS MIOVENI 0 F3 AS DIRINON 3 0 G2 TCHERNOMORETS 2 G3 FA RADE 2
F5 AS PLOMELIN 2 F4 RC LOPERHET 6 G5 GJ DE L’HORN 0 G4 PLOUNEVENTER 0
17h20 H2 CONCARNEAU 4 H3 AS DIRINON 1 4 I2 FC NANTES 2 8 I3 FOOT SUD 74 3
H5 SP MILIZAC 1 H4 S. LANDERNEEN 0 I5 AS DIRINON 2 0 I4 US PENCRAN 0
17h40 A1 ARSENAL 3 A3 ST PIERROISE 2 B1 B.DORTMUND 9 B3 VANNES OC 4
A4 GDR GUIPAVAS 0 A5 ESY PLOUDANIEL 0 B4 PL BERGOT 0 B5 JS ST THONAN 0
18h00 C1 Gir. BORDEAUX 7 C3 AS CANNES 9 D1 O.LYONNAIS 4 D3 Stade BRESTOIS 2
C4 US ROCHOISE 1 C5 BODILIS/PLOU. 0 D4 ESE PLOUEDERN 1 D5 AS BRESTOISE 0
18h20 E1 FC NANTES 1 7 E3 RC STRASBOURG 1 F1 RC LENS 7 F3 AS DIRINON 3 0
E4 AS SIZUN/LE TRE. 0 E5 CS BEGARD 0 F4 RC LOPERHET 0 F5 AS PLOMELIN 8
18h40 G1 EA GUINGAMP 4 G3 FA RADE 1 H1 STADE RENNAIS 9 H3 AS DIRINON 1 2
G4 PLOUNEVENTER 0 G5 GJ DE L’HORN 0 H4 S. LANDERNEEN 1 H5 SP MILIZAC 3
19h00 I1 FC LORIENT 1 I3 FOOT SUD 74 5
I4 US PENCRAN 0 I5 AS DIRINON 2 0
Classements